Asset Publisher Asset Publisher

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-leśnej "MUZA"

OEPL"MUZA" położony jest w lasach Puszczy Darżlubskiej, ok. 8 km od centrum miasta Wejherowo. Ośrodek powstał w 1997, po utworzeniu „Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Oliwsko-Darżlubskie" (przyp.01-07-1996r.).
Ośrodek przystosowany jest do prowadzenia zajęć lekcyjnych, seminariów i konferencji. Wyposażony jest w sprzęt audiowizualny (projektor, rzutnik). Jednorazowo może pomieścić około 30 osób. W ośrodku na stałe są zorganizowane trzy sale wystawiennicze, prezentujące świat pszczół, zwierzęta naszych lasów oraz wybrane elementy gospodarki leśnej. Tematy zajęć i czas trwania ustalane są każdorazowo indywidualnie. Zgromadzone pomoce edukacyjne umożliwiają nauczycielom samodzielne przeprowadzenie zajęć edukacyjnych. W zakresie związanym z promocją gospodarki leśnej, pracownik nadleśnictwa może czynnie włączyć się do zajęć wg ustalonego scenariusza. Istnieje też możliwość zwiedzania obiektu z pracownikiem nadleśnictwa, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
Przy ośrodku funkcjonuje również  miejsce na ognisko z zadaszeniem. Wiata jest udostępniana grupom, które uczestniczą na zajęciach w ośrodku.
Ośrodek dostępny jest tylko po wcześniejszym umówieniu terminu, w dni robocze , w godzinach 8.00 - 14.00.
Osobą upoważnioną do kontaktów jest:  Pani Izabela Pleskot - tel.  58 672 98 06.